Zdobiony segregator

Witajcie!
Bałagan w pracowni - to bardzo szeroki temat… materiałów przybywa, miejsca niestety nie, więc trzeba pomyśleć o ich „skompaktowaniu” ;)
Dlatego postanowiłam sama zrobić sobie różne pojemniczki, szufladki i inne pudełeczka, tak aby w miarę łatwo ten porządek utrzymać.
Dziś zajmę się papierami do scrapbookingu i przy okazji mogę Wam pokazać jak w łatwy sposób można ozdobić segregator.
Przygotowujemy potrzebne materiały (lista na końcu wpisu).
Przed rozpoczęciem pracy z drewnem należy je odpowiednio przygotować, pamiętając że aby utrzymać piękne kolory z papieru lub serwetki, tło powinno być białe. A zatem nasz drewniany segregator malujemy białą farbą akrylową.
Przy dużych powierzchniach pomocny będzie pędzle gąbkowy, który czasem można też zastąpić gąbeczką kuchenną. Pędzel jest wygodniejszy gdyż posiada trzonek a zwykła gąbeczka bardzo mocno nas ubrudzi.
Gdy powierzchnia dobrze nam wyschnie, zabieramy się za klejenie papieru. Papier ryżowy jest świetny dla początkujących gdyż wybacza błędy przy klejeniu.
Jeśli się pomarszczy, wystarczy delikatnie go odkleić, troszkę naciągnąć i pędzlem z klejem delikatnie wygładzić zmarszczki…
Serwetka ryżowa jest dość duża i nawet przy tak dużym projekcie będzie jej nadmiar, więc aby było nam łatwiej, kształt segregatora odrysowujemy ołówkiem, papier wycinamy z małym marginesem i kleimy…
Nadmiar papieru ryżowego usuwamy papierem ściernym…
BARDZO WAŻNE! Papier musi całkowicie wyschnąć, bo w przeciwnym razie łatwo go podrzeć gdy jest mokry.
Po pozbyciu się nadmiaru papieru nasz projekt dwukrotnie lakierujemy, bo po położeniu pasty strukturalnej nie ma już takiej potrzeby. A teraz dla mnie najfajniejsza rzecz – zabawa z szablonem i pastą strukturalną.
Udało mi się znaleźć szablon tematycznie bardzo pasujący do papierów i mogłam poszaleć ;)
Szpatułką delikatnie nakładamy pastę i w miejscach gdzie nam pasuje odbijamy wzór z szablonu.
6. Aby nie pozostawić naszych wzorów takich bardzo odcinających się od tła, mieszaniną delikatnie niebieskiej farby oraz bitumu można pobawić się w podkolorowanie wzorów z szablonów oraz postarzenie boków…
Delikatnie, metodą „suchego pędzla” smarujemy wzory.
Pamiętajcie że łatwiej kolor dołożyć niż go zdjąć więc lepiej kilka razy posmarować to samo miejsce prawie suchą gąbeczką niż po fakcie zastanawiać się jak koloru ująć…
Lubię w swoich pracach efekt starości więc bitum często się u mnie pojawia… delikatnie przyciemnione boki u mnie dodają „wisienki na torcie”… ale to już indywidualne upodobania.
Dziękuję Wam za dotrwanie do końca tego foto-tutorialu. Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do robienia własnych, niepowtarzalnych przydatnych rzeczy!
Do wykonania pracy użyłam:
- Biała farba Daily Art,
- Pasta strukturalna Daily Art.
- Segregator drewniany,
- Serwetki ryżowe Stamperia DFT334 i DFT335
- Klej do decoupage DailyArt,
- Lakier do decoupage DailyArt,
- Jasna farba Daily Art,
- Szpatułka,
- Szablon.