Wielkanocny wianek

Nic tak nie ozdabia drzwi jak wianki, które nadają naszym wejściom odświętnego charakteru.
Mimo, że w mojej twórczości z pastelami nie za bardzo mi po drodze, to dziś postanowiłam postawić jednak na delikatne barwy połączone z naturalnymi brązami i bielą w wielkanocnym wianku.
Zobaczcie jak szybko można wykonać taka ozdobę!
Wielkanocny wianek krok po kroku
Rozpoczynamy oczywiście od zebrania wszystkich potrzebnych nam materiałów, których listę znajdziecie na końcu posta.
Zabieramy się do pobielenia białym gesso naszego wiklinowego okręgu techniką suchego pędzla (technikę opisałam bliżej w poprzednim wpisie TUTAJ).

Kolejnym etapem jest przygotowanie sobie wianka plecionego z cieniutkich gałązeczek.
Z uwagi, że jego średnica jest mniejsza od wianka z wikliny, rozcięłam go i delikatnie rozciągnęłam gałązki powiększając tym samym jego średnicę.


Następnie za pomocą wąsów z rozciętego drutu florystycznego przymocowałam wianek z cienkich gałązek do wianka wiklinowego.





Przymocowany już wianek z cienkich gałązek bielę techniką suchego pędzla białym gesso. Jest to potrzebne, aby ujednolicić nasz projekt.

Następnie zabrałam się za zabawę satynowymi wstążkami w słodkie kropeczki, których bogaty asortyment znajdziecie w sklepie CreativeHobby.
Wstążeczki w czterech kolorach pocięłam na odcinki ok. 22 cm (po 5 odcinków z 4 kolorów, czyli przygotowałam sobie materiał na 20 kokardek).
Ważnym etapem jest opalenie brzegów wstążek, aby się nie strzępiły, a nasz projekt był estetyczny.
Po tej czynności zabieramy się do formowania naszych kokardek. Wyznaczam środek wstążki, a następnie układam kokardkę i spinam małym spinaczem.
Aby wszystko się dobrze trzymało można dać między części klamerki kroplę kleju na gorąco.







Kolejnym etapem jest przygotowanie i wklejenie materiału florystycznego. Kulę z bukszpanu rozkładam na pojedyncze gałązki i przyklejam do wianka klejem na gorąco.



Przygotowuję też naszego zajączka. Wcześniej nieco go pobieliłam białym gesso, a następnie usunęłam delikatnie pik, na który był wpity. Klejem na gorąco przykleiłam kicaka do wianka.


Na cudnej, miniaturowej tabliczce do kredy umieściłam wielkanocny napis i również wkleiłam klejem na gorąco w nasz projekt.


Nadszedł czas na najfajniejszą zabawę, czyli układanie i przyklejanie kompozycji z materiału florystycznego (różowe gałązki z kuleczkami i listkami, sprężynki - spirale oraz inne dodatki, motyle na piku, przygotowane wcześniej kokardki, pastelowe, styropianowe jajeczka).
Na koniec ważnym krokiem jest dokładne oczyszczenie całej pracy z wszędobylskich nitek kleju.
Im dokładniej to zrobimy, tym lepiej wianeczek będzie się prezentował i będzie estetyczniejszy.

I tak oto nasz wianek wielkanocny gotowy! Prawda, że pięknie się prezentuje, a delikatność pastelowych dodatków świetnie współgra z naturalnymi brązami?










Zobacz podobne wpisy
![]() |
|
Wiosenny blejtram |
Wianek wiosenny |