Zamówienia opłacone do 13:00 wysyłamy tego samego dnia. Darmowa dostawa do 17 000 Punktów Odbioru dla zamówień od 150 zł.

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Uroczy album dla dziewczynki

2018-04-18
Uroczy album dla dziewczynki

Witam wszystkich serdecznie!
Dzisiejsza inspiracja to 100% scrapbooking!
Specjalnie dla Was przedstawiam kurs na ręcznie wykonany album bindowany metodą „hidden hinge”. Metoda ta pozwala umieścić w albumie sporo warstwowych ozdób oraz stwarza możliwość zamieszczenia wielu pamiątkowych zdjęć – ponieważ pomiędzy stronami jest dużo przestrzeni.

Wykonałam album dziecięcy z okazji narodzin dziewczynki z przepięknej kolekcji papierów „Cute & Co” z Piątku Trzynastego.

Materiały potrzebne do wykonania albumu znajdziecie wyszczególnione pod moim kursem.
Na początku przygotowujemy bazę albumu w kolorze czarnym. W tym celu wycinamy ostrym nożykiem 3 prostokąty z tektury (przód okładki, grzbiet i tył okładki) o wymiarach: 2 x 22,5 x 16,5 oraz 8,5 x 16,5 i przyklejamy do arkusza czarnego papieru (format A2), tak aby pozostawić wokół margines 5 cm.
Pomiędzy okładkami, a grzbietem pozostawiamy odstęp 3 mm z każdej strony, aby skrzydła okładki mogły się bez problemu zginać.Przycinamy czarny papier w 4 narożnikach (jak na zdjęciu).Zaginamy margines papieru do środka i oklejamy okładkę albumu do wewnątrz: najpierw góra i dół, a potem prawa i lewa strona.System „hidden hinge” to rodzaj „skrzydełek”, do których wpinamy poszczególne strony albumu.
Mój album ma 6 kart, więc do wykonania tego systemu potrzebujemy czarnego arkusza papieru o wymiarach: 28,6 cm x 14 cm.
Na papierze wykonujemy zagięcia np. na bigownicy.
Pierwsze zagięcie wykonujemy w odległości 5,7 cm od lewej krawędzi, a następnie wykonujemy 17 zagięć co 1 cm.
Arkusz zaginamy w harmonijkę (jak na zdjęciu).Sklejamy 6 zagięć, z których powstają odstające „skrzydełka”.
Tak przygotowany „hidden hinge” przyklejamy do wewnątrz okładki na grzbiet.Z czarnego papieru o formacie A4 (fotokarton) tworzymy 6 kart – wystarczy zgiąć każdy arkusz dokładnie w połowie (powstaną karty o wymiarach: 14,8 x 21cm).Kartę wklejamy do „skrzydełka” węższą stroną, tak aby utworzyła kieszeń, do której później włożymy dodatkowe maty na zdjęcia. Karty możemy wkleić do systemu „hidden hinge” na samym końcu (tak jak ja), gdy okleimy i ozdobimy każdą stronę albumu.Dodatkowo przygotowujemy 6 mat na zdjęcia o wymiarach: 17x14 cm oraz wycinamy wykrojnikiem lub dziurkaczem 12 kółek (średnica 2,5 cm), z których utworzymy uchwyty na maty.
Planowanie, oklejanie papierem do scrapbookingu i ozdabianie poszczególnych stron albumu to najprzyjemniejsza część tworzenia albumu! Przydadzą się do tego wszelkiego rodzaju dodatki i wycięte elementy z kolekcji, tekturki, tasiemka, sznurek, guziki itp.Uwaga! Każdą stronę albumu oklejamy papierem scrapowym o wymiarach 20,7 x 14,7 cm. Jeżeli planujemy na stronie otwierane klapki, tasiemki do zawiązywania, magnesy to wklejamy je zanim okleimy strony papierem scrapowym.  Do wycinania poszczególnych kieszeni, klapek i innych kształtów możemy użyć wykrojników, dziurkaczy lub wyciąć ręcznie.

Na 1 stronie zaplanowałam klapkę z okienkiem otwieraną do góry. Klapka ma kształt kwadratu o wymiarach 14x14cm plus dodajemy 1 cm na skrzydełko do przymocowania jej do strony.
W klapce wycinamy koło o średnicy 10 cm i podklejamy od wewnątrz folią – w ten sposób powstaje okienko.
Klapka z prawej strony tworzy kieszeń, do której na macie montuje się zdjęcie. Stronę ozdabiamy dodatkami z kolekcji „Cute &Co”.
Strona 2 i 3 to kieszenie wycięte wykrojnikiem brzegowym. Przyklejone w różny sposób: raz na węższym boku strony, a raz na szerszym. Strony ozdobiłam dodatkami z kolekcji oraz dodatkowymi matami na zdjęcia i tagami.
Tagi możemy wyciąć ozdobnymi wykrojnikami i dodatkowo zaopatrzyć nitem i sznureczkiem. Dbałość o detale w albumie daje bardzo ładny efekt końcowy.
Strona 4 i 5 to bliźniacze strony z „efektem lustrzanym”. Wyposażone w klapki otwierane na zewnątrz, zamykane na magnesy, wykończone na brzegu ozdobnym wykrojnikiem.
Po otwarciu obie klapki po wewnętrznej stronie mają wklejone kieszenie, zaopatrzone w tagi. Klapki dodatkowo ozdobiłam sznureczkiem z balonikami wyciętymi z kolekcji oraz banerkami, naklejkami i białymi guziczkami z haftowanymi kwiatuszkami.
Strona 6 i 7 to z lewej kieszeń z matami na zdjęcia, a z prawej wykonałam „kaskadę” zamykaną na magnes. Do „kaskady” potrzebujemy 3 prostokątów z czarnego papieru o wymiarach 15,7 x 11,5cm, które okleimy później papierem scrapowym.
Na każdym prostokącie tworzymy „skrzydełko” o szerokości 1cm, za pomocą którego wklejamy karty do strony nr 7 w albumie.
W tym celu ostrym nożykiem robimy w stronie albumu 3 poziome nacięcia o szerokości 15,8 cm, do których wkładamy skrzydełka i sklejamy.
Powstają kaskadowo wpięte maty na zdjęcia.
Strona 8 i 9 to kolejna kieszeń na zdjęcia z matami i tagami oraz wklejona na stronę rozkładana książeczka zamykana na tasiemkę.
Książeczka ma wymiar (po rozłożeniu) 31x15,5 cm. Aby dobrze się rozłożyła i złożyła wykonujemy zagięcia poziome na najdłuższej krawędzi, zaczynając od góry w następujących miejscach: 11cm i  21,8 cm.
Uwaga! Zanim okleimy papierem scrapowym – montujemy tasiemkę! Te strony ozdobiłam białymi pomponikami, tasiemką, guziczkiem oraz elementami z kolekcji.
Strona 10 i 11 to kieszeń ozdobiona dziurkaczem brzegowym, do której włożyłam maty i ozdobne tagi  oraz z prawej strony „belly band” (opaska) z shakerem, pod którym możemy wsunąć zdjęcia.
Do wykonania shakera użyłam wykrojnika „koło z przeszyciami”, za pomocą którego wycięłam 7 okręgów o średnicy 8 i skleiłam razem.
Powstała okrągła ramka, do której przykleiłam od spodu koło, a następnie wsypałam do środka małe cekiny i mikrokulki. Całość zamknęłam kołem wyciętym z folii o tej samej średnicy. Na koniec ozdobiłam shaker dodatkami z kolekcji.
Ostatnia strona 12 to „siostra bliźniaczka” strony 1 czyli klapka z okienkiem otwierana do góry i ozdobiona scrapkami wyciętymi z kolekcji lub z wykrojników oraz emaliowanych kropek.
Wewnętrzne strony okładki albumu to w obu przypadkach kieszenie z dodatkowymi matami na zdjęcia, pamiątki oraz tagi.
Pamiętajmy, że okładka jest wymiarem większa niż strony albumu, więc papier scrapowy do oklejenia musi mieć większy rozmiar: 16 x 21,5 cm.
Jeżeli planujemy zawiązywanie albumu na tasiemkę to wklejamy ją zanim okleimy album papierem scrapowym.
Ostatni, ale najważniejszy etap pracy to oklejenie zewnętrznej strony okładki albumu i ozdobienie jej.
Zaplanowałam na okładce shakera ze zdjęciem przedstawiającym małą dziewczynkę.
Shakera dodatkowo ozdobiłam wokół falbanką na gumeczce, listkami, a na wierzchu umieściłam napis „Album” wycięty z wykrojnika.
Dodatkową ozdobę stanowią kropki emaliowane, w kolorze brudnego różu.
Grzbiet okładki ozdobiłam haftowanym kwiatuszkiem z guziczkiem umieszczonym na ozdobnej etykietce.
Album gotowy!  Do wykonania albumu użyłam:


Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 3686 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-23
Jestem bardzo zadowolona z zamówienia i z tak szybkiej realizacji przesyłki
2023-03-10
Jak zawsze jestem bardzo zadowolona z obsługi. Pozdrawiam.
pixel