Zamówienia opłacone do 13:00 wysyłamy tego samego dnia. Darmowa dostawa do 17 000 Punktów Odbioru dla zamówień od 150 zł.

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Quillingowa kartka wakacyjna

2017-07-19
Quillingowa kartka wakacyjna
"Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las
A tam ciągle nie ma nas" 

Tak śpiewała Halina Kunicka, a my dziś wyruszamy na przygodę wakacyjną nad morze, w góry i do lasu. 
Zabieramy do plecaka kilka rzeczy i tworzymy kartkę z wakacji :)
 
Przed samą wyprawą przygotujmy sobie bazę 13, 5 cm na 13,5 cm wraz z kopertą. Docinamy papier na wybrany przez siebie wymiar, jeden większy a drugi mniejszy.W mniejszym kwadracie wycinamy okienko w kształcie koła.Tak przygotowane elementy wraz z wyciętymi kołami pakujemy do plecaka.Pamiętaj aby nie zapomnieć o innych przyborach. Na kartce rysujemy sobie schemat, pierwsze skojarzenie miejsca, w którym jesteśmy.


 
JEDZIEMY NAD MORZE
 
Bierzemy bazę oraz papier w kolorze niebieskim oraz żółtym. Z żółtego papieru wycinamy kawałek przypominający plażę.Wyznaczamy horyzont za pomocą pasków quillingowych. Następnie naklejamy je. Pamiętając, że zaczynamy od najciemniejszego do jasnego.Następnie luki jakie nam powstały pomiędzy paskami uzupełniamy. Używając przy tym igły do Qullingu. Na miejscu plaży naklejamy paski zwinięte i spłaszczone po obu stronach, tak powstanie piasek na plaży.Na niebie dodajemy słoneczko w różnych odcieniach oraz chmurki.


 
Tak przygotowane kółeczko przyklejamy na większy kwadrat żółtego papieru. na wierzch przyklejamy mniejszy z wyciętym okienkiem za pomocą pianki 3d. Dodajemy banerek.Na banerek za pomocą kostek 3d przyklejamy napis pozdrawiam oraz tekturowy element.


 
 
IDZIEMY DO LASU
 
Na kółeczku w kolorze zielonym naklejamy brązowe paski, do nich doklejamy pionowe - tworząc pień.Po wyschnięciu kleju przyklejamy karbowany zielony papier tworząc koronę.Bierzemy różne odcienie zielonego, przepuszczamy przez karbownicę oraz skręcamy je w palcach.Następnie przyklejamy je w miejscu korony, tworząc mozaikę. Nie martw się klejem po wyschnięciu zrobi się przezroczysty.Następnie przyklejamy na bazę i większy kwadrat. Kolejnym krokiem będzie przyklejenie kwadratu z okienkiem, dodanie banerka oraz elementu tekturowego.


 
JEDZIEMY W GÓRY 
 
W kółeczku o kolorze szarym naklejamy papier o kolorze zielonym, przykrywając połowę koła. Dodajemy również mają łezkę z boku, będzie to nasze Morskie Oko.Za pomocą pasków o kolorze ciemnej zieleni dzielimy nasz zielony plac na mniejsze kawałki.Dodajemy góry w formie trójkątów. Nasze place uzupełniamy paskami zwiniętymi na igle qullingowej.Możemy dać różne odcienie zielonego, wzbogaci to naszą kompozycję. W miejscu Morskiego Oka naklejamy, karbowany pasek, zwinięty w palach.W miejscu szczytu naszych gór dajemy szary pasek złożony w harmonijkę. Dodatkowo dajemy słońce oraz chmurki.Tak jak w poprzednich przyklejamy na bazę i większy kwadrat. Następnie kwadrat z okienkiem przyklejamy na taśmie 3d.  Pamiętajmy o banerku i tekturce.


 
 
Tak przygotowane kartki możemy wysłać do rodziny lub przyjaciół. W podobny sposób możesz przygotować pamiątkę z każdego miejsca gdzie jesteś na wakacjach. Wystarczy tylko znaleźć element, który go najbardziej charakteryzuje. 
 
 
Tak się prezentują wszystkie karteczki.


 
Życzę udanych wakacji i przyjemnego tworzenia.
Annia
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017

Produkty wykorzystane do stworzenia projektu

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 3690 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-21
Super papier, a gratisiki sliczne
2023-03-21
Super
pixel