Pudełko z sercem i złoceniami

Pudełko z sercem - oryginalny pomysł na decoupage
Lubicie przestrzenne dekoracje? Jeśli tak, to warto połączyć je z klasycznym decoupage i stworzyć coś oryginalnego. Nasza propozycja to pudełko z sercem, a właściwie to z połówką akrylowego serduszka. A do tego najprostsze na świecie złocenia, Zobaczcie, jakie to łatwe!
Walentynki co prawda już w tym roku za nami, ale motyw serca to dobry pomysł na każdą okazję.
Dziś trochę inaczej bo przestrzennie, ale uwierzcie, że ten tutorial to jeden z łatwiejszych i zbierający w sobie kilka technik poznanych u mnie podczas całego sezonu 2019.
Wszystko co potrzebne, do udekorowania pudełka z sercem
Do stworzenia dekoracji na pudełeczku z sercem nie będziemy potrzebowali dziś wiele :)
Główne skrzypce gra akrylowe serduszko, papier ryżowy oraz złocenia Termoton.
Szczegółowa lista użytych materiałów jak zawsze na końcu wpisu.
Malujemy drewniane pudełko
Zaczynamy od pomalowania bocznych ścianek na ciemny granat. Nie zapominamy też o rantach skrzyneczki wewnątrz.
Teraz pamiętając o tym, że na wieczku będzie przyklejony motyw z papieru ryżowego, malujemy je na biało.
Wieczko wysycha, a my ostrożnie metodą suchego pędzla „brudzimy” boczne ścianki – najlepiej nadaje się do tego pędzel szczecinowy.
Tym samym pędzlem bardzo dobrze robi się drobne kropeczki z mocno rozcieńczonej farby.
Pora na decoupage z papierem ryżowym
Czas na nasz motyw z papieru ryżowego. Zdradzę Wam tajemnicę, że najlepiej klei mi się właśnie papier ryżowy – jest mniej wymagający niż delikatna serwetka i wybór wzorów jest wręcz obłędny :)
Pamiętamy o zasadzie, że pod ryżowca dajemy większą ilość kleju i powtarzamy zabieg klejenia również na wierzchu.
Pora na złocenia z folią Termoton
Pudełko drewniane odkładamy na moment do solidnego wyschnięcia, a my tymczasem zajmiemy się nasza ozdobą na wierzch, czyli połówką akrylowego serca.
Brzegi serca delikatnie i nieregularnie smarujemy klejem Magic a po chwilowym jego wyschnięciu przykładamy (matową stroną) i przyciskamy folię do złoceń Termoton. Po delikatnym jej zerwaniu na sercu zostają złote plamy. Takie nieregularne lubię najbardziej :)
Teraz wysycha serce (właściwie jego połowa), a my papierem ściernym ścieramy nadmiar ryżowca, delikatnie przy okazji szlifując brzegi wieczka.
Pokusiłam się też o kilka złotych plam na rogach wieczka naszego pudełka z sercem. Znów klej Magic, chwila wyschnięcia i folia do złoceń Termoton przyciśnięta do miejsc, w których chcemy złote akcenty.
Po podwójnym zalakierowaniu wieczka przyklejamy połówkę serca, ozdobnym sznurkiem maskujemy ranty i doklejamy ozdoby, które z pewnością każdy znajdzie w zakamarkach pracowni ;)
Nasze pudełko z sercem i złoceniami gotowe!