Zamówienia opłacone do 13:00 wysyłamy tego samego dnia. Darmowa dostawa do 17 000 Punktów Odbioru dla zamówień od 150 zł.

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pozytywny wpływ rękodzieła

2018-02-21
Pozytywny wpływ rękodzieła

Dzisiaj chcę się podzielić z Wami moim przemyśleniami o tym, co daje nam rękodzieło.

Kiedyś na blogu pisałam już o 9 powodach, dla których warto tworzyć rękodzieło (do przeczytania TUTAJ). Dziś chciałabym ten temat ugryźć z innej strony.
Chodzi mi o to, co tworzenie prac daje nam tak wewnętrznie i jakie korzyści z tego odnosi nasza psychika. Jeśli jesteście gotowe, to zaczynamy :)

1. Spokój i wyciszenie.


Tak wiem - od początku brzmi to nieco podejrzanie, zwłaszcza gdy na szybko trzeba stworzyć pracę na zamówienie, termin goni, a w domu wszyscy się kręcą i hałasują ;) Z góry mówię - chodzi o nieco inne wyciszenie.

Najlepsza sytuacja to taka, w której czas na rękodzieło to czas dla Ciebie. Taki czas, który spędzasz sama ze sobą.  Gdzie w zabieganym świecie masz chwilę tylko dla siebie i dla swojego hobby. Wiem, że nie zawsze da się tak to zorganizować. Ale nawet, albo tym bardziej jak jesteś zabiegana, proces tworzenia odciąga nasze myśli od wszystkiego co dzieje się wokół.

Przez to, że nasza uwaga skupiona jest na tworzeniu, odcinamy się w pewien sposób od zmartwień i problemów i zajmujemy nasze myśli czymś innym. I właśnie w takim sensie możemy się nieco wyciszyć od tego co dzieje się wokół nas.

2. Relaks


Takie odcięcie się od wszystkiego i poświęceniu czasu temu, co naprawdę lubimy to doskonała forma relaksu i odpoczynku. Pochłania nas wtedy to, co kochamy, a nasze myśli mogą odpłynąć. Więc to również świetny sposób na odstresowanie się. Dlatego po ciężkim dniu, jeśli tylko masz siłę to warto usiąść i zrobić coś kreatywnego!

3. Pozytywna energia


Gdy cała aż buzujesz od złej energii, nerwów i emocji to tłumienie tego w sobie nie da nic dobrego. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest przekucie tej złej energii na coś pozytywnego. Dla jednych może to być wyjście na siłownię, gdzie spożytkują całą energię, a dla innych to właśnie wykonanie kolejnego projektu.
Dzięki temu ręce aż będą się palić do roboty. W trakcie tworzenia mogą spod nich lecieć nawet iskry! W ten sposób całe nerwy przemienisz w coś dobrego i często pożytecznego.
 

4. Rozwój osobisty


Tworząc różne projekty DIY ćwiczymy nasz charakter, szczególnie gdy tworzymy coś drobnego, precyzyjnego, co wymaga skupienia, dokładności i przede wszystkim pracy. Nie wszystko przychodzi łatwo, często na efekt trzeba po prostu zapracować. Dlatego tworząc, ćwiczymy również naszą wewnętrzną siłę. Często uczymy się też pokory, szczególnie na początku przygody z rękodziełem, gdy nie wszystko idzie po naszej myśli.

Ale to nie wszystko. Gdy stworzymy już projekt, z którego jesteśmy zadowolone, to polepsza się nasza samoocena. Wzrasta też nasza pewność siebie. To uczucie dodaje skrzydeł i zachęca do dalszego tworzenia! I bywa uzależniające :)

Mam nadzieję, że to wystarczy aby przekonać Was, że rękodzieło ma na nas pozytywny wpływ. Zresztą - przetestujcie to i przekonajcie się same! :)

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 3687 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Ok
2023-03-22
Szybka wysyłka zamówionego towaru. Wszystko bardzo dobrze. Polecam.
pixel