Pomysł na bałwanka ze skarpety

Jak zrobić bałwanka ze skarpety - tutorial DIY
Szukasz pomysłu na kreatywne zajęcie dla dziecka? Dodatkowo chcesz stworzyć zimową dekorację? W takim razie zajrzyj do poniższego wpisu, niech Cię zainspiruje do stworzenia uroczego bałwanka ze skarpetki!
Prawdziwa zima to śnieg, mróz i bałwanki. Jednak, kiedy nie można liczyć na śnieżną pogodę, trzeba trochę zimy przemycić do naszych domów w formie zabawnych i prostych do wykonania bałwanków. Zachęćcie dzieciaki do włączenia się do pracy nad bałwankami ze skarpetek, bo sprawi im to wiele radości, a efektem będą zachwycone!
Z czego zrobić bałwanka DIY?
To może się przydać! Pełną listę materiałów do wykonania projektu znajdziecie na samym dole.
Bałwanek ze skarpetki krok po kroku
Ciałkiem naszych bałwanków będą białe skarpetki, które musimy napełnić ryżem. Odcinamy skarpetki mniej więcej na wysokości pięt i dla ułatwienia wsypywania ryży nakładamy je kolejno na rolkę taśmy.
U mnie na jednego bałwanka zużyłam dwie saszetki ryżu.
Kiedy skarpetki są napełnione ryżowym nadzieniem, możemy już mocno związać je za pomocą sznurka lub wstążeczki (kolor nie ma znaczenia, bo i tak nie będzie widoczny). Następnie tak przygotowany obłe kształty formujemy w bałwanki i drugim kawałkiem wstążeczki związujemy je mniej więcej po środku, tworząc kule. Pozostałe i niepotrzebne części skarpetek odcinamy.
Przystępujemy do wykonania czapek i szalików. Szaliki naszych bałwanków to szerokie na ok. 5 cm długie paski filcu. Natomiast czapeczki można wykonać na dwa sposoby: pierwszy z filcu a drugi z kolejnej skarpetki.
Czapeczka z filcu jest nieco trudniejsza do wykonania i wymaga kolejnego paska filcu (ok. 8 cm szerokości). Pasek ten przymierzamy główce bałwanka, odcinamy nadmiar, pozostawiając margines na sklejenie. Za pomocą kleju na gorąco sklejamy pasek w rulon i praktycznie czapka gotowa.
Natomiast czapkę ze skarpetki wykonujemy tak, że odcinamy nadmiar skarpetki mniej więcej na wysokości pięty, pozostawiając tę część ze ściągaczem. Obie czapeczki zakładamy na głowy bałwanków i po uformowaniu związujemy wstążeczką.
Prawda, że bałwanki już są słodkie? Ale trzeba je jeszcze udekorować. Ponownie potrzebujemy kleju na gorąco oraz ruchomych oczek, guziczków i pomponów.
Po nadaniu wyrazu twarzom i ciałkom bałwanków w zasadzie można zakończyć pracę. Ja jednak pokusiłam się jeszcze o udekorowanie ich czapek i szaliczków. Z różnorodnych dodatków florystycznych wykonałam mini stroiki na czapeczki i szaliki, które dokleiłam bałwankom za pomocą kleju na gorąco.
Nasi śnieżni bracia gotowi! Zapewniam - zabawa z nimi była przednia, a domowy parapet będzie pięknie wyglądał nawet wtedy, gdy zima będzie zimą tylko z nazwy.