Magnesy z filcu DIY

Magnesy z filcu DIY
Lodówka to jedno z najlepszych miejsc na notatki dla pozostałych domowników! Jeśli więc szukasz magnesów do przyczepienia notatek, to najlepiej wykonaj je sama! Dzisiaj na blogu pokazujemy krok po kroku jak wykonać magnesy z filcu w warzywno-owocowej odsłonie! Zobacz koniecznie i zainspiruj się!
Jest taki pewien rodzaj gadżetu, który wiele osób kolekcjonuje. Służy jako ozdoba, jako pamiątka z miejsc, które odwiedziliśmy, jako przypominacz o różnych sprawach. Dla wielu osób jest to również fajny pomysł na drobny upominek „bez okazji” gdy wszystkim wiadomo, że dana osoba ma tzw. fioła na punkcie zbierania tych gadżetów.
Mowa tutaj o MAGNESACH Z FILCU NA LODÓWKĘ. Do osób z bzikiem na ich punkcie należę oczywiście ja sama. Zaraziłam się tą manią jakieś dwa lata temu i jest mi z nią całkiem dobrze.
Nie jest powiedziane, że magnesy muszą być tylko podróżnicze z nazwą miejscowości lub państw. Ja kolekcjonuję również te z rudymi kotami, ponieważ takiego posiadam w całej i żywej okazałości (nazywa się Pysia).
Zbieram również magnesy z moim i męża imieniem. Niedługo braknie nam miejsca na lodówce.
Ale pomyślałam, że skoro kuchnia, skoro lodówka to aż się prosi o magnesy owocowo-warzywne. I przede wszystkim po co kupować, skoro można je stworzyć samemu. I to jeszcze takie sympatyczne i z uśmiechem na twarzy.
Zobacz więc krok po kroku jak stworzyć filcowe magnesy na lodówkę w kształcie owoców i warzyw. Listę potrzebnych rzeczy do ich stworzenia znajdziecie na końcu wpisu, a wszystkie te rzeczy oczywiście są dostępne w sklepie Creativehobby.
Zatem do dzieła – stwórzmy filcowe magnesy na lodówkę w kształcie owoców i warzyw!
Tworząc kolekcję magnesów z dzisiejszej prezentacji, wymyśliłam cztery ich formy: forma tradycyjna w kształcie podstawowym, forma z rączkami i nóżkami, forma z pomponami oraz forma ze spódniczką. Wszystkie mają kolorowe noski oraz rumieńce. Zobaczcie teraz jak wykonać poszczególne wzory magnesów.
Na początek filcowy magnes w kształcie truskawki
1. Wycinamy poszczególne elementy z formy – forma do pobrania.
2. Do wypełnienia magnesów użyjemy tym razem tektury szarej o grubości około 2 mm, która jest bardzo sztywna.
Dzięki takiemu wypełnieniu magnesy będą bardziej płaskie i będą jednakowo przylegać do lodówki.
Gdybyśmy wypełnili je kulką silikonową za bardzo odstawałyby od lodówki. Wolałam stworzyć nieco większą formę, a bardziej płaską.
Ponieważ moim magnesom nie zagraża częste zmienianie miejsca, dostęp do wody i częste dotykanie małymi dziecięcymi paluszkami, tektura jest idealną formą ich wypełnienia.
Natomiast jeśli do magnesów będą miały częsty dostęp dzieci i będą się nimi bawić, przekładać, zmieniać miejsce, to do wypełnienia polecam użyć grubego filcu o grubości około 3 mm.
Na tekturze odrysowujemy formę główną.
3. Wycinamy formę z tektury, ale nie wzdłuż linii tylko o około 5 mm mniejszą. Dzięki temu łatwo zszyjemy brzegi.
4. Ozdabiamy formę przednią w zależności od tego jakiego rodzaju owoc lub warzywo wybraliśmy do uszycia. W przypadku truskawki są to kropeczki, które pokrywają owoc. Idealnie do ich stworzenia nadają się znane nam już drobne koraliki Rokail. Naszywamy również rzęsy i uśmiech.
5. Aby łatwiej się nam zszywało formę, niewielką ilością kleju na gorąco przyklejamy w kilku miejscach tekturę do tylnej formy truskawki.
6. Tak wygląda zszyta truskawka - nasz przyszły magnes z filcu na lodówkę.
7. Ozdabiamy truskawkę. Klejem Magic naklejamy oczka, nosek oraz rumieńce. Klejem na gorąco naklejamy zieloną szypułkę, satynowy kwiatuszek oraz kryształek dekoracyjny.
8. Na koniec przyklejamy klejem na gorąco z tyłu truskawki magnes. Kleju dajemy sporo i mocno dociskamy. Nasz filcowy magnes jest gotowy.
Zestaw magnesów zawiera dwie wielkości – 2,5 mm oraz 1,8 mm. W sumie jest ich aż 20 sztuk, więc naprawdę można stworzyć całkiem pokaźną gromadkę owocowo-warzywnych magnesów.
Magnesy z filcu w innym wzorze? - Pora na bakłażan!
1. Wycinamy poszczególne elementy formy z filcu i tektury.
2. Naszywamy brwi oraz uśmiech. Zszywamy zieloną czapeczkę, ale tylko po bocznej linii brzegu. Dzięki temu nałożymy ją na formę główną.
3. Do tektury z tyłu klejem na gorąco przyklejamy sznurek z drucikiem w środku.
4. Tekturę przyklejamy do tylnej formy głównej tak, aby tektura i sznurek był przyklejony teraz do filcu.
Sznurek pod filcem spowoduje delikatne wybrzuszenie, ale dlatego że jest ono z tyłu magnesu nie będzie ono widoczne i w niczym nam nie przeszkadza.
5. Zszywamy formę. Zieloną czapeczką nakładamy na bakłażan i delikatnie przyklejamy od środka klejem na gorąco.
Należy to robić bardzo uważnie, by klej nie wyszedł poza zielony filc. Wystarczy niewielka ilość kleju, by czapeczka się bez problemu trzymała na naszym warzywnym magnesie z filcu.
6. Na sznurek nawlekamy koraliki. Mają one duży otwór 3 mm, więc bez problemu je nawleczemy. Na końcu robimy węzełek i ucinamy nadmiar sznurka. Dzięki temu, że sznurek ma w środku drucik, rączki i nóżki możemy sobie uformować jak chcemy.
Gdybyśmy zastosowali zwykły sznurek, wisiałyby one bezwładnie w dół, a tak dzięki drucikowi mogą się efektownie prezentować na boki, do góry, jak kto woli.
Sznurek jest papierowy więc należy uważać by nie zmoczyć go wodą.
Naklejamy klejem Magic oczka, nosek, rumieńce. Klejem na gorąco przyklejamy kokardkę. Na końcu przyklejamy z tyłu magnes. Kolejny filcowy magnes gotowy.
Co powiecie na brokuł? - Kolejny wzór magnesu z filcu
1. Postępujemy po kolei tak jak we wcześniejszych magnesach. Czyli wycinamy formę z filcu i tektury. Naszywamy brwi oraz uśmiech. Zszywamy formę. Naklejamy oczka, nosek, rumieńce i kokardkę.
2. Gdy nasz brokuł jest gotowy, przyklejamy klejem na gorąco zielone pomponiki. Pomponiki są malutkie i mają różne odcienie zieleni. Wprost idealne dla tego warzywa. Na koniec z tyłu przyklejamy magnes.
Tym razem filcowy magnes w kształcie borówki!
1. Wycinamy formę z filcu i tektury. Naszywamy rzęsy oraz uśmiech. Przyklejamy tekturę do tylnej formy oraz małą „koronę” na dole borówki. Na liściu przyszywamy koraliki Rokail. Zszywamy go.
2. Zszywamy formę. Naklejamy oczka, nosek, rumieńce. Przyklejamy liść i kokardkę. Do zrobienia spódniczki posłuży nam gumka z falbanką.
Przyklejamy ją klejem na gorąco. Na koniec z tyłu przyklejamy magnes.
Pora na pomarańczę!
Postępujemy identycznie jak w przypadku truskawki. Liście ozdabiamy koralikami Rokail.
Jest i filcowy magnes w kształcie ananasa
Robiąc czuprynkę ananasowi, najpierw naszywamy koraliki na jasno zielony filc. Następnie przyklejamy go do ciemno zielonego filcu.
Podczas zszywania formy wszywamy liście między tylną formę z filcu a tekturę. Dzięki temu wybrzuszenie jest z tyłu magnesu.
Marchewka jako filcowy magnes? Czemu nie!
Postępujemy identycznie jak w przypadku bakłażana. Liście marchewki wszywamy miedzy tylną formę z filcu a tekturę.
Dzięki temu wybrzuszenie znajduje się z tyłu magnesu.
Został jeszcze ogórek!
Postępujemy identycznie jak w przypadku bakłażana. Ogonek ogórka wszywamy miedzy tylną formę z filcu a tekturę. Dzięki temu wybrzuszenie znajduje się z tyłu magnesu.
Na koniec magnes z filcu w postaci rzodkiewki!
Postępujemy identycznie jak w przypadku borówki. Forma z tektury zawiera tylko okrągłą część rzodkiewki czyli bez korzenia. Najpierw biały filc naszywamy na różowy tak, aby brzegi rzodkiewki się nam idealnie nałożyły na siebie.
Następnie obcinamy od wewnątrz różowy filc znajdujący się pod białym o około 3 mm. Dzięki temu łatwiej będzie nam zszyć brzegi białego filcu. Najpierw zszywamy biały filc, potem różowy.
Liście rzodkiewki wszywamy między tylną formę z filcu a tekturę. Dzięki temu wybrzuszenie znajduje się z tyłu magnesu.
Tak prezentują się gotowe filcowe magnesy na lodówkę w kształcie owoców i warzyw!
Magnesy z dzisiejszej prezentacji to naprawdę niewielka część tego, co można jeszcze stworzyć.
W kolejce czeka jeszcze dużo ciekawych owoców i warzyw, które możemy uszyć. Taka np. gruszka, jabłuszko, wisienki, winogrono, pietruszka, cukinia, cebula czekają w kolejce na ich odkrycie.
Jak wiadomo owoce i warzywa są zdrowe i powinniśmy codziennie je spożywać. Aby o tym nie zapomnieć można zastosować trik, który na pewno spodoba się dzieciakom :) Po prawej stronie lodówki umieścić wszystkie magnesy owocowo-warzywne.
Gdy, któryś z nich zjemy w danym tygodniu przekładamy magnes na lewą stronę lodówki i na koniec tygodnia zobaczymy, ile tych dobrych witamin zjedliśmy.
Jeśli się okaże, że po lewej stronie mamy tylko 3 sztuki tego dobrodziejstwa, to będzie wiadomo, że trochę za mało :)
Pozdrawiam serdecznie :)