Jak zapakować kartkę

Jak zapakować kartkę? - podstawy scrapbookingu
Zastanawiasz się, co zrobić by kartka w drodze z Twojej pracowni do rąk odbiorcy nie uległa zniszczeniu? Chcesz, by była bezpieczna, nie pobrudziła się, a do tego elegancko wyglądała? To wszystko jest możliwe! Zobacz więc nasz poradnik i dowiedz się jak najlepiej zapakować kartkę w zależności od jej formy i grubość.
Witajcie,
Dzisiaj podpowiem Wam jak zapakować kartkę. Wszystko zależy od jej kształtu, formy, a przede wszystkim od grubości i rozmiaru dodatków, których używamy. Zobaczie więc różne rozwiązania, które przedstawię poniżej.
Jak zapakować dość płaską kartkę?
Zaczniemy od najprostszej formy, a więc standardowej niezbyt bogato zdobionej kartki.
Do swojej inspiracji użyłam kwadratowej bazy o wymiarach 13,5x13,5 cm. Kartkę ozdobiłam jedynie kwiatami i kilkoma gałązkami z arkusza do wycinania.
Główny element podniosłam na kostkach dystansowych. Możecie kupić takie kostki lub wykonać je samodzielnie tnąc na kawałki karton po przesyłce lub kawałki beermaty, które zostają po wyciśnięciu tekturek.
Aby praca wyglądała ciekawiej i nie była zupełnie płaska, podklejając gałązki, klejem posmarowałam jedynie ich końcówki, podklejone pod największy element.
Taką kartkę najspokojniej w świecie możemy podarować lub przesłać w tradycyjnej kopercie. Koperta może być biała, kraft lub kolorowa.
Jeżeli natomiast przygotowujecie kartkę dla kogoś, na sprzedaż, wystawiacie na kiermaszu, oddajecie w komis, dobrze jest schować ją w specjalnie dedykowanym do danych rozmiarów woreczku foliowym. Mamy wtedy pewność, że nasza praca jest zabezpieczona przed zniszczeniem, a co więcej tak opakowana dobrze się prezentuje.
Jak zapakować "puchatą" kartkę?
Co jednak zrobić, gdy kartka jest kilku warstwowa i bogato zdobiona? J
Jak się domyślacie, nie ma szans, żeby zmieściła się do koperty, a takie właśnie kartki cieszą się przecież ogromnym powodzeniem. Jak sobie z tym poradzić?
Żeby pokazać Wam jak to wygląda w praktyce, przygotowałam kartkę na białej bazie o wymiarach 13,5x13,5 cm z papierami z kolekcji Boy's Little World od LemonCraft.
Oczywiście możecie taką kartkę schować do pełnego pudełka przewiązanego wstążeczką lub oklejonego papierem z tej samej kolekcji, ale chciałabym Wam zaproponować inne rozwiązanie.
Pierwsza moja propozycja to pudełko z okienkiem i piękną dziecięcą aplikacją, która nie tylko stanowi dodatkową dekorację, ale także podkreśla charakter pracy.
Muszę Wam powiedzieć, że absolutnie skradła moje serce.
Druga propozycja to pudełko z okienkiem, które przepięknie wyeksponuje dekoracje umieszczone na naszej kartce.
Kwestią wyboru jest czy takie pudełko ozdobicie, czy zostawicie w czystej formie. Moim zdaniem obie prezentują się świetnie.
Jak zapakować exploding box?
Exploding box to wyjątkowa kartka w formie sześcianu. Po zdjęciu wieczka kartka się rozkłada, pokazując skrytą wewnątrz (często przestrzenną) niespodziankę.
Co więcej, bardzo często, także wieczko boxa jest bardzo bogato zdobione.
Wydawać by się zatem mogło, że taka kartka będzie trudna do spakowania. Nic bardziej mylnego. Wystarczy sięgnąć po torebkę na exploding box, którą dodatkowo można udekorować.
Mam nadzieję, że mój poradnik będzie dla Was pomocny.
Ściskam Was serdecznie.