Ciąg dalszy zabawy ze złoceniami Termoton!

Folia do złoceń Termoton - zabawy ciąg dalszy...
Jakiś czas temu robiłam dla Was testy folii Termoton - znajdziecie je we wpisie o folii do złoceń. Zabawa z nią bardzo mi się spodobała i postanowiłam przetestować ją jeszcze dokładniej - na innych materiałach i z innymi mediami. Zobaczcie sami!
Zacznijmy jednak od początku. Na wstępie przygotowanie materiałów, z którymi będę pracować (wszystkie je znajdziecie na końcu wpisu).
Później do tej puli dołączy jeszcze tusz i puder do embossingu:)
Folia Termoton i Media Inki na szkle - inspiracja
Wybrałam niewielki słoik, który potraktowałam Media Inkami. Wysychające tusze alkoholowe robią się bardzo lepkie i w tych miejscach dobrze przywiera folia.
Powstają nieregularne złocenia - bardzo fajny efekt na lampionie, prawda:)
Mój trick: Oczywiście używam rozpuszczalnika przeznaczonego specjalnie do Media Inków, ale mam też "swój patent", by tusze pięknie się rozpływały - szkło spryskałam najpierw spirytusem z atomizera.
Lampionik ozdobiłam tekturką, którą pomalowałam cienką warstwą kleju Magic, a następnie docisnęłam folię. Robiłam to kilka razy, uzupełniając miejsca, gdzie folia nie przywarła.
Tym razem chciałam mieć tekturkę wyzłoconą w całości (sposób na nieregularne złocenia już sprawdzaliśmy we wcześniejszym wpisie). Ponieważ wykorzystywałam do tego celu arkusz folii, którym złociłam nasz lampion, na tekturkę naniosły się także resztki tuszu, ale to w niczym mi nie przeszkadza, powiedziałabym nawet, że efekt jest ciekawszy.
Następnie tekturkę zembossowałam przezroczystym pudrem do embossingu i jak widzicie, prezentuje się bardzo pięknie, folia Termoton nic nie traci pod pudrem do embossingu (we wcześniejszym wpisie testowaliśmy nanoszenie folii na puder do embossingu, dziś robimy odwrotny zabieg).
Pora na folię Termoton z Media Inkami na papierze, kalce i twardej folii!
Tym razem pokusiłam się o wykonanie testów na różnych powierzchniach z tuszami alkoholowymi i folią. Na każdym z nich otrzymamy inne efekty - choć zawsze ciekawe, będą się dobrze prezentować w pracach mixedmediowych
Na gładkim, białym papierze efekty są najbardziej widoczne i folia pięknie przywiera na nałożone Media Inki.
Natomiast kalka nie lubi wilgoci - dobrze barwi się tuszami, ale nie możemy przesadzić z ich ilością, bo kalka pofaluje się. Złota folia Termoton dobrze do niej przywiera.
Pora na arkusz grubej folii! Przyznam się, że nie mogłam doczekać się zabawy z Media inkami i folią Termoton na arkuszu grubej folii. Zabawa była fantastyczna, folia Termoton dobrze przywiera, ale UWAGA: nie zbliżajcie zbytnio nagrzewnicy przy podsuszaniu tuszu, ja przesadziłam i folia mi się odkształciła w jednym miejscu.
Folia Termoton w połączeniu z Mod Podge na różnych powierzchniach
Na papierze scrapowym naniosłam wzór przez maskę i folia przywarła dobrze, będzie się ładnie prezentować się jako tło.
Na kalce wzór także się odbił, ale wilgoć kalce nie służy, niestety pofalowała mi się po nałożeniu Mod Podge.
Tekturę falistą zagessowałam, następnie pochlapałam tuszem i farbą. Po wyschnięciu preparatów naniosłam pędzelkiem cienką warstwę Mod Podge i docisnęłam folię Termoton. Przywarła ona oczywiście w miejscach wystających i bardzo ciekawie się prezentuje.
Folia Termoton i laminator w połączeniu z papierem ryżowym i papierem scrapbookingowym
Folia przywiera dość ciekawie, delikatnie i nie zawsze regularnie, ale efekty warte wykorzystania w pracach.
Nadruk laserowy na kalce, laminator oraz folia Termoton
Wydrukowałam kolorowy element - efekt jest ciekawy - folia dobrze przywarła, ale kolorowa grafika jest całkiem dobrze widoczna.
Jak widzicie, folia Termoton daje nieskończenie wiele możliwości. Można ją wykorzystywać naprawdę na wiele sposobów i zawsze otrzymamy bardzo piękne lub bardzo ciekawe efekty.
Jest to sposób na złocenia, który wzbogaci Wasz warsztat i doda pracom niezwykłego uroku. Od Was tylko zależy, co z niej wyczarujecie!
Mam nadzieję, że mój wpis uzupełniający możliwości wykorzystania folii Termoton przyda Wam się. Pozdrawiam ciepło, do zobaczenia wkrótce!