Akwarele - jak namalować lilię?

Akwarele Gansai Tambi Kuretake - jak namalować lilię (odmiana Stargazer)?
Dzisiaj pokażemy Ci jak krok po kroku namalować piękną lilię. Do jej stworzenia wykorzystamy farby akwarelowe Gansai Tambi firmy Kuretake.
Jak namalować lilię farbami akwarelowymi?
Przed przystąpieniem do rysunku warto się zapoznać z budową kwiatu lilii. Wygląda to tak, że 3 płatki w idealnych odstępach są na górze i w takim samym idealnym odstępie na dole. Płatki kwiatów lilii zawsze się zawijają pod spód na końcach i są bardzo mięsiste. Dotyczy to tego gatunku lilii, ponieważ inne gatunki lilii mają nieco inny kształt kwiatu.
Jak w przypadku każdej pracy farbami wodnymi cienko szkicuję lilię. Zaznaczam tylko to, co po na niesieniu farby będzie mogło ewentualnie przebić się przez farbę.
W farbach firmy Kuretake jest coś takiego, co mnie zdumiewa, bo są tam kolory, które wg języka mody można nazwać READY TO WEAR. Widzę róż i czerwień i to pasuje do mojej lilii.
Przygotowuję farby, pędzle i wodę.
Na wszystkie listki kwiatu nanoszę delikatny odcień różu.
Maluję słupek i pręciki kwiatu. Pręciki w kwiecie lilii są rude, ciemno bordowe, brudzące naszą odzież. Dopracowuję płatki.
Na płatkach nanoszę piegi, które charakteryzują kwiaty lilii. Dopracowuję też podziałki płatków, są one zielone.
Maluję pęd i liście, zwracając uwagę na ewentualny cień, jaki rzuca kwiat na liście.
Maluję i dopracowuję pąk kwiatowy, pamiętam o tym, że pąk tej wielkości to jeszcze nie pąk przed pełnym rozwojem i maluję jedynie malutką i wąską linię otwarcia pąku.
Nanoszę ewentualne poprawki i gotowe.
Chcesz spróbować stworzyć taką piękną lilię? Przygotowaliśmy dla Ciebie szkic, który możesz ściągnąć w pliku .pdf, wydrukować i nanieść na papier.
Plik pdf dostępny jest TUTAJ,
Dlaczego do wykoniania tego projektu zostały wybrane farby Gansai Tambi Kuretake?
Wielka popularność tych farb idzie w parze z ich jakością i dbałością wykonania. Są bardzo mocno napigmentowane, a kostki z farbą są dużego rozmiaru. Ich miękkość sprawia, że kolory pięknie się łączą. Po zamoczeniu pędzla w farbie kolor od razu się nabiera, nie trzeba więcej ruchów, od razu kolor jest na pędzlu, a za chwilę na papierze. Kolor, jaki widzę w palecie, nie różni się bardzo od tego koloru, jaki jest na kartce, to też wielka zaleta. Bardzo podoba mi się to, że zestaw składa się z wyjmowanych kostek, których brak można uzupełnić, kupując jedną kostkę. Jest to bardzo dobre, ponieważ farby Kuretake bardzo dobrze kryją inny kolor po zmieszaniu z białym kolorem; Farby te dzięki temu, że są miękkie, świetnie kryją, a zarazem są znakomite, udając np. tusz rozpuszczony w wodzie. Kolorystyka w każdym zestawie jest genialna i niebanalna. Jest to produkt z grupy "cena idzie za jakością".
Autor: Sabina Cios