Zamówienia opłacone do 13:00 wysyłamy tego samego dnia. Darmowa dostawa do 17 000 Punktów Odbioru dla zamówień od 150 zł.

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

A Ty jak podchodzisz do rękodzieła?

2016-12-30
A Ty jak podchodzisz do rękodzieła?

Zastanawiałaś się kiedyś jak podchodzisz do rękodzieła? Każda z nas robi to na swój sposób. Inaczej planujemy, inaczej działamy...,by uzyskać ten sam efekt. Ostatnio myślałam nad tym, jakie jest moje podejście i z moich rozważań powstały różne typy rękodzielniczek :) Poznaj je i zobacz, jakim typem jesteś :)

5 TYPÓW RĘKODZIELNICZEK

Gdziekolwiek jesteś, cokolwiek robisz, od razu masz milion pomysłów. Widzisz starą doniczkę i od razu myślisz, jak można ją przerobić, do czego wykorzystać, itd. Wszystko Cię inspiruje. Dzięki temu w Twojej głowie szybko powstają pomysły na kolejne projekty. Jeśli brakuje Ci ulubionej wstążki, szybko znajdujesz coś, czym można ją zastąpić.

ZALETY: Jesteś ciekawa świata i wszystko Cię fascynuje. Łatwo znajdujesz inspiracje, zawsze masz ciekawe pomysły w głowie. Potrafisz zrobić coś z niczego.

WADY: Masz tyle pomysłów, że nie wiesz od czego zacząć. Czasem brakuje Ci czasu na realizację tych wszystkich pomysłów, mimo że bardzo chciałabyś zrealizować je wszystkie. Czujesz przez to niedosyt.

RADA: Spisywanie pomysłów oraz ustalenie kolejności ich realizacji pomoże Ci wykonać te projekty, na których zależy Ci najbardziej.


Tworzenie projektów to nieustająca przygoda. Uwielbiasz tę adrenalinę, gdy nie wiesz jeszcze co powstanie, ale masz pewność, że będzie to coś wspaniałego. Nie planujesz na zapas. Siadasz do wykonania projektu i po prostu go tworzysz. Często sama jesteś zaskoczona efektem.

ZALETY: Nie doskwiera Ci brak pomysłów. Nie martwisz się też na zapas tym, że masz do wykonania kartkę urodzinową na już, ale kompletnie nie masz weny. Przecież zawsze coś się wymyśli. Nie stresują Cię goniące terminy, wręcz przeciwnie - mobilizują do działania.

WADY: Jeśli nie masz planu, czasem może się okazać, że brakuje Ci niezbędnych dodatków, o których wcześniej nie pomyślałaś. Jeśli goni Cię czas i robisz coś na ostatnią chwilę, taki brak czegoś może pokrzyżować Ci plany.

RADA: Zanim zaczniesz pracę, zerknij czy masz w swojej pracowni podstawowe dodatki i akcesoria.


Bez dobrego planu ani rusz! Zanim siądziesz w pracowni nad projektem, musisz mieć wszystko zaplanowane. W wyobraźni dokładnie widzisz końcowy efekt swojej pracy i cały czas do niego dążysz. Wiesz dokładnie kiedy i jak wykonasz projekt oraz co jest Ci do tego potrzebne. Tworząc projekt realizujesz po kolei wszystkie kroki.

ZALETY: Tak planujesz działania, by zdążyć ze wszystkim na czas. Nic Cię nie zaskoczy, ponieważ jesteś doskonale przygotowana do wykonania konkretnego projektu. W połowie pracy nie skończy Ci się klej, bo pomyślałaś o tym wcześniej i kupiłaś go na zapas. Dzięki temu oszczędzasz sporo nerwów i czasu.

WADY: Czasem takie podejście może Ci przeszkadzać. Gubi się wtedy spontaniczność, radość tworzenia i kreatywność, ponieważ zbyt mocno trzymasz się założonego planu.

RADA: Pozwól więc sobie czasem na odrobinę szaleństwa i spontaniczności.


Wszystko co robisz musi być idealne. Żadnych błędów i pomyłek. Swoje projekty poprawiasz tak długo, aż uznasz je za doskonałe. Dzięki temu z Twojej pracowni wychodzą dopieszczone projekty, doskonałe pod każdym względem. Każdy detal jest wyjątkowy i potraktowany z najwyższą uwagą.

ZALETY: Tworzysz projekty idealne. Nie ma na nich najmniejszych niedociągnięć. Nie tylko Ty jesteś z nich dumna, docenią je również nawet najwięksi krytycy Twoich prac.

WADY: Ciągłe poprawianie projektów czasem może być męczące, szczególnie gdy są to naprawdę drobne rzeczy, w ogóle niewidoczne dla innych. Brak elastyczności i umiejętności odpuszczenia może czasem odebrać Ci radość tworzenia.

RADA: Pamiętaj, aby coś było piękne, wcale nie musi być idealne w każdym calu.


Podchodzisz sceptycznie do swoich projektów. Nie zawsze jesteś zadowolona z końcowego efektu, nie wiesz też czy Twoja praca spodoba się odbiorcy. Ciężko czasem zabrać Ci się za tworzenie projektu - zawsze masz jakąś wymówkę - zmęczenie, brak czasu. Za to jak już weźmiesz się za tworzenie pracy, idzie Ci to bardzo sprawnie.

ZALETY: brak

WADY: Rękodzieło nie sprawia Ci tyle radości, ile by mogło.

RADA: Zmobilizuj się do działania i porzuć wymówki - pora zrobić coś dla siebie. Odnajdź radość w tym co robisz, nie martw się na zapas tym, co inni powiedzą o Twoich projektach. Ważne, żeby Tobie się podobało!


Przedstawiłam powyżej 5 różnych typów rękodzielniczek. Żaden typ nie jest idealny, ani najlepszy. Co więcej, w każdej z nas znajdują się chyba wszystkie te cechy, tylko w różnych proporcjach. Najważniejsze jest to żeby z każdego z tych typów czerpać to, co pozytywne i uważać na to, co może odebrać nam radość tworzenia :)

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2016
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 3725 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-01
Sklep w 100 % godny polecenia. Zamówienia szybko realizowane. Już kilka razy zamawiałam foamiran w tym sklepie i zawsze paczka jest bardzo skrupulatnie spakowana a sam produkt bardzo dobrej jakości. Polecam.
2023-05-27
Polecam
pixel